Facebook PFTUInstagram PFTUYouTube PFTUEnglish version

Právne kliniky
Publikácie
Právnické konferencie
Podujatia
International relations
Študuj u nás
Podnety / oznámenia
Profil absolventa
Opis štud. programu
Predajňa literatúry

Simulovaný súdny spor v kozmickom práve

Vytvor s kolegami tím a zapojte sa do simulovaného súdneho sporu v kozmickom práve!

Manfred Lachs Space Law Moot court competition je jeden z najvýznamnejších celosvetových simulovaných súdnych sporov týkajúci sa problematiky medzinárodného kozmického práva. Zlepšíš sa v medzinárodnom práve, je to skvelá položka do životopisu, naučíš sa ako právne argumentovať a nepochybne si aj zlepšíš angličtinu. Prvým krokom a výzvou by bolo európske kolo, ktoré okrem prípravy písomných memorialov zahŕňa i ústne pleadingy pred porotou.

Minulý rok sa tejto súťaže zúčastnili i študenty našej fakulty a obsadili krásne 10. miesto z takmer 30 zúčastnených tímov z TOP univerzít v Európe. Ak si nadšenec medzinárodného práva a chceš urobiť niečo navyše pre seba a reprezentovať Slovensko na medzinárodnej scéne, neváhaj sa zapojiť. 

Koučom tímu by bol, rovnako ako minulý rok, skvelý Lucius Klobučník, ktorý momentálne vyučuje na Aston University a je vo funkcii podpredsedu Slovenskej spoločnosti pre vesmírnu politiku. Ale viac sa už dozviete vo videu:

V prípade bližších otázok neváhajte kontaktovať priamo Luciusa Klobučníka na e-mail: klobucnik.lucius@gmail.com, minuloročného účastníka Paťa Ondrejecha: patrik.ondrejech@tvu.sk, alebo priamo doc. Dagmar Lantajovú z katedry medzinárodného práva.

https://drive.google.com/file/d/1oweq6atgFywVm9y52Z3isVUlBkNrHPd0/view?usp=sharing